top of page
  • Kristin Karu

3 nõuannet seisulauaga töötamiseks

Veetes pikki kontoripäevi istudes teeme karuteene oma kehale. Kuigi istumine ei mõju meie kehale sama hävitavalt kui suitsetamine, on neid kahte tegevust siiski ühtmoodi tervist halvendavateks klassifitseeritud. Koos teadlikkuse kasvuga liikumise olulisusest on suurenenud ka seisulaudade populaarsus.


Samas on vähem räägitud sellest, kuidas seisulauda peaks kasutama, et sellest oleks pigem kasu kui kahju. Siinkohal 3 nõuannet.1. Muuda tööasendit


Pikalt istuvas asendis töötamine on tervisele kahjulik (ligi 20% suureneb risk krooniliste haiguste väljakujunemiseks, sagedased on alaselja- ja pingepeavalud jne). Siiski tähenda see seda, et peaks terve päev seistes töötama. Näiteks on leitud, et pikalt seismine avaldab negatiivset mõju jalalihastele ja kõõlustele ning võib seeläbi soodustada veenilaiendite teket.


Hea taktika on regulaarselt tööasendit muuta. Näiteks iga istudes veedetud 30 minuti kuni 1 tunni kohta tuleks veeta vähemalt sama aeg seistes töötades.2. Töökoht ergonoomiliseks!


Ergonoomiline töökoht avaldab väikseimat negatiivset mõju Sinu kehale. Siinkohal paar nippi, et oma seisulauaga töökoht ergonoomiliseks muuta.

  • Laud peaks olema seadistatud umbes küünarnuki kõrgusele, randmed toetumas lauale

  • Ekraan peaks asetsema 50-70 cm kaugusel ja ekraani ülemine serv võiks olla silmade kõrgusel ning 10-20-kraadise nurga all

  • Täpselt saad enda seisulaua kõrguse välja arvutada siitSülearvuti kasutajatele, kel pole eraldiseisvat ekraani, soovitatakse asetada sülearvuti kõrgemale ning kasutada eraldi klaviatuuri. Kui ka seda pole, siis loe edasi :)3. Tee pause


Tõsi, seismine on tervislikum kui istumine. Ent oluline on teha regulaarselt väikseid pause, et end korra sirgeks ajada, ringi liikuda, silmi puhata, mõttel rahulikult lennata lasta ning luua endale üks väike hygge hetk.


Kui Sa oled üks neist inimestest, kes põneva tööülesande juures end lootusetult unustavad, siis tasub panna väike meeldetuletus, mis aeg-ajalt pausi vajalikkusest märku annaks. Selleks on tänapäeval olemas arvukalt erinevaid äppe.Telli oma tervislik + ilus seisulaud siit. Tervislikku kodukontorit!
23 views0 comments
bottom of page