top of page
  • Kristin Karu

3 põhjust, miks teha olulisi töökõnesid seistes

Updated: Nov 15, 2021


Tõuse püsti, aja end sirgu, hinga sügavalt. Kas tunned, kuidas energiat juurde tekib? Uuringud on näidanud, et seda muutust tunnetavad ka teised isegi siis, kui nad on Sinuga ühenduses vaid telefoni või ekraanipildi kaudu. Järgnevalt toome välja 3 põhjust, miks teha olulisi töökõnesid alati seistes suurendades läbi selle oma eduvõimalusi:


1. Kehal rohkem kütust

Evolutsiooniliselt on seismine tegutsemisele suunatud poos. Seistes kiirenevad keha ainevahetusprotsessid ja süda hakkab jõudsamalt lööma, et suurenenud energianõudlusele vastata. Tänu sellele jõuab ajju hapnikurikkam veri. Me tunneme, et meil on rohkem energiat ning me ka mõjume energilisemalt.


2. Häälel rohkem ilmekust

Sirgelt seistes on rindkere avardatud, tänu millele on hääl kõlavam, hääletoon lihtsamini reguleeritav ning sõnade väljahääldamine selgem. Meid on hästi kuulda, meie jutt on ilmekam ning olulised sõnumid jõuavad paremini kuulajani.


3. Rohkem enesekindlust

Me kõik oleme kogenud, kuidas emotsioonid mõjutavad meie kehaasendit - kurvalt oleme rohkem kössus ja pinges, kõrge energiataseme juures ajame end aga sirgeks, hoiame pea püsti ja zestikuleerime rohkem. Ent kas teadsid, et seos toimib ka vastupidi - viies teadlikult keha teatud asendisse on võimalik luua endale just selline emotsionaalne seisnud nagu vaja! Fake it until you make it - ehk, kui tahad tunda end rõõmsalt, siis naera paar minutit; kui vajad kiiret energiat, siis tee paar energilist liigutust ja kui tahad tunda end enesekindlalt, siis võta enesekindel poos! Vaata ka Amy Cuddy TED Talks esitlust antud teemal.


Proovi kindlasti juba järgmisel võimalusel järele, kuidas seistes töökõnede pidamine Sulle sobib ja Sind mõjutab. Edukat töönädalat!Telli oma tervislik + ilus HyggeDesks SIIT ja loo eeldused edukateks töökõnedeks!


Nõuandeid, kuidas seistes töötada, loe SIIT

40 views0 comments
bottom of page