top of page
  • Kristin Karu

3 viisi, kuidas müra (kodu)kontoris hävitab produktiivsuse

Updated: Oct 22, 2021
Kuskil mängib raadio, kellegi telefon heliseb, kõrvalt kostub naerulaginat - olgu kodu- või tavakontoris, meid ümbritsev müra vähendab oluliselt meie produktiivsust. Mõned näited:


1. Pärsitud mõtlemisvõime

Julian Treasure on välja toonud, et kõige keerulisem müra, mida ignoreerida, on teiste inimeste vestlused. Juliani sõnul on inimesel võime töödelda samaaegselt 1.6 vestlust. Seega, kui me kuulame kellegi teise vestlust pealt - ükskõik, kas tahtlikult või tahtmatult - on 1 osa 1.6st hõivatud ja meil jääb oma sisekõne ja mõtete tajumiseks vaid väike osa võimekusest.


2. Stresszzzzzz

Tugevad helid ja pikaaegne viibimine mürarikkas keskkonnas tekitab füsioloogilise stressireaktsiooni ja väsitab. Uuringud on näidanud, et pikaaegne / sagedane mürakeskkonnas olemine viib kõrge kortisooli tasemeni, mis soodustab südamehaiguste teket, suurendab diabeedi riski, kiirendab kataboolseid (lagundavaid) protsesse, pärsib seedeprotsesse jne. Pidev stressisituatsioon on seega meie kehadele koormav, kurnav ja väsitav. Ja kui me püüame end mürast "välja lülitada", nõuab see pingutus meilt täiendava koguse energiat ning sestap, väsitab.


3. Kehv ergonoomika

Mitte ainult mugavus ei pane meid laua taga lösutama - lösutamist soodustab ka mürarikas keskkond. Ajakirjas The Journal of Applied Psychology avaldatud uuring tõi välja, et mürakeskkonnas pöörasid töötajad võrreldes vaikses keskkonnas olijatega vähem tähelepanu oma tööergonoomikale ning lösutasid rohkem. Halb tööasend soodustab pikapeale aga erinevaid tervisehädasid alates pea- ja seljavaludest ning lõpetades pöördumatute muutustega meie rühis.


Kuna kuulmismeel on aktiivne ööpäev läbi, isegi magades, ja seda välja lülitada pole võimalik, siis üks lahendus müra vähendamiseks on kaasagse töökeskkonna disain, kus avatud ruumile lisaks luuakse vaikseid ruume / kõnebokse, lisatakse taimi ja heli summutavaid paneele jms. Kodukontoris võib eraldi tööruumi loomine olla keerukam, ent kompaktne ja ergonoomiline töökoht kodu vaiksemas nurgas, ümbritsetud rohelusest, aitab ka kodukeskkonnas produktiivsust suurendada.Tervisliku + ilusa (kodu)kontori nimel - HyggeDesks


Reguleeritava kõrgusega lauaga töötamise kohta loe lähemalt SIIT.

Telli oma tervislik + ilus HyggeDesks laud SIIT.


35 views0 comments
bottom of page